0

دیتا لاگر

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 18 فروردین 1397 در ساعت 9 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دیتا لاگر چیست ؟ data logger

دیتا لاگر از وسایل الکترونیکی مورد استفاده در صنایع مختلف مانند اتوماسیون ، نفت و گاز ، صنایع غذایی و دارویی ، صنایع تهویه مطبوع ، صنایع تولید انرژی و نیروگاهی و سایر صنایع تولیدی که در آنها اندازه گیری ، ذخیره سازی و دورنمای فاکتور های محیطی و کاری حائز اهمیت است مورد استفاده قرار می گیرد .

دیتا لاگر یک وسیله ذخیره سازی اطلاعات است که این اطلاعات را از حسگر های موجود در آن و یا از حسگر هایی که به آن متصل می شود در محل ذخیره داخلی و یا محل ذخیره خارجی ذخیره سازی می کند . همانطور که ذکر شد این دستگاه قابلیت نصب sd card یا کارت حافظه را داشته و همچنین دارای پورت هایی برای نصب حسگر های مختلف و بعضی از آنها پورت هایی جهت اتصال به کامپیوتر را نیز داشته و همچنین تمامی آنها دارای نمایشگر هایی هستند که اطلاعات ذخیره شده را نیز نمایش می دهند.

دیتا لاگر ها دارای ریزپردازنده های داخلی نیز می باشند که اطلاعات ورودی را پس از پردازش در فواصل زمانی متفاوت ذخیره کرده و به نمایش در می آورند. دیتا لاگر هایی که قابلیت اتصال به کاپیوتر را دارند می توانند اطلاعات را بصورت نموداری و ریاضی در اختیار کاربر قرار دهند و در مجموع دیتا لاگر ها می توانند دور نمایی از شرایط محیطی و کاری در فواصل متفاوت ارائه دهد.

دیتا لاگر می تواند دمای محیط ، دمای سیال ، رطوبت ، ولتاژ ، شدت جریان ، فشار ، میزان نور و روشنایی ، وزن ، سرعت ، گشتاور ، میزان اکسیژن و گاز های مختلف و سایر فاکتور های قابل اندازه گیری را ثبت و ضبط نماید.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()