0

نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | دوشنبه 6 آذر 1396 در ساعت 21 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران هر ساله در تاریخ 02/16 لغایت 02/19 در محل دائمی نمایشگاه های بین الملی برگزار شده و در بر گیرنده سازندگان تجهیزات نفت و گاز، مجریان طرح های پلنت های نفت و گاز، مجریان و تجهیزات مربوط به بازرسی و تست، بازرگانان تجهیزات و رسانه های مربوط به نفت وگاز و سایر نیاز های مربوط به این صنعت می باشد.

 صنایع و تجهیزات معرفی شده در این نمایشگاه شامل ولو ها و انواع شیر آلات صنعتی اعم از چک ولو ( Check Valve ) و کنترل ست ها، گلوب ولو ( Glob Valve )، باترفلای ولو ( Butterfly Valve )، گیت ولو ( Gate Valve ) و ... می باشند که با تقسیم بندی بر اساس اتصالات دو سر شیر ، ساختمان و مواد تشکیل دهنده شیر و حرکت مکانیکی قابل دسترس خواهند بود .

پمپ ها که در انواع مختلف بر اساس کارکرد شامل پمپ های مقاوم به حرارت، پمپ های ضد اسید یا پمپ های اسید کش ، پمپ های سانتریفیوژ و پمپ های مقاوم به انفجار می باشد که بر اساس نوع ورودی و خروجی ، دبی یا فشار تامین کننده و همچنین برند و کشور سازنده قابل تفکیک و در دسترس خواهند بود .

دسته بسیار مهم و کاربردی و راهبردی در این صنعت دسته ابزار دقیق یا Instrumet می باشد که بسیار پرکاربرد بوده و کیفیت و صحت انجام کار آن بسیار حائز اهمیت بوده و مورد توجه قرار میگیرد بطوریکه صحت و ایمنی کارکرد تجهیزات مرتبط با ابزار دقیق به این تجهیزات مرتبط بوده و نقش مهمی را ایفا می کند . این دسته از ابزار ها را میتوان به چند دسته اصلی گیج فشار           ( pressure gage ) ، گیج دما ( temperature gage ) ، گیج سطح سنجی ( level gage ) و گیج سیال ( flow meter ) یا ( flow gage ) تقسیم کرد که البته هرکدام از آنها میتوانند علاوه بر نمایش خاصیت عملکردی نیز داشته باشند و با افزودن یک خروجی سیگنال خاصیت عملکردی به آنها افزود . که البته یکی ازنکات بسیار در انتخاب ابزار دقیق ها قابلیت کالیبراسین و کالیبراسیون به موقع می باشد .

NDT یا تست های غیر مخرب بخش عمده ای از بازرسی و تست تجهیزات نفت و گاز را تشکیل میدهد که تجهیزات و لوازم انواع تست های غیر مخرب در نمایشگاه بین المللی موجود می باشد . البته هرساله روش های جدید و یا بهینه تری نیز در نمایشگاه در معرض عموم قرار خواهد گرفت . انواع تست عبارت اند از تست PT یا تست مایع نافذ ، تست UT یا التراسونیک تست ، RT یا رادیوگرافی تست ، MT یا تست ذرات مغناطیسی و VT یا همان بازرسی چشمی .   

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()