0

پلی آمید 6 (PA6)

10 / 10
از 1 کاربر

Polyamide 6

نفت و گاز و پتروشیمی >> پلیمر مواد اولیه >> پلی آمید >>
کد کالا : 1
معرفی به دوستان :

در صورتیکه محصول مورد نظر شما در لیست محصولات ما موجود نبود از گزینه ثبت سفارش در بالای صفحه اصلی سایت استفاده کنید تا در اسرع وقت برای شما تهیه شود . 

پلی آمید 6 (Polyamide 6) یا PA6 که با نام نایلون Naylon نیز شناخته می شود بخاطر خواص مکانیکی مناسب و استحکام و تطبیق پذیری عالی یکی از پرکاربرد ترین مواد پلیمری در صنعت می باشد.

 این محصول ساده مشکی و بدون الیاف می باشد.

بررسی تخصصی و اجمالی

همانطور که ذکر شد پلی آمید 6 (Polyamide 6) یا PA6 که با نام نایلون Naylon نیز شناخته می شود دارای خواص مکانیکی و حرارتی و الکتریکی ویژه ای ست که آنرا در صنعت منحصر بفرد کرده است.

این متریال خاصیت ترموپلاستیک ( Thermoplastic ) داشته و در حدود 80 درجه سانتی کراد قابلیت قالبگیری دارد.همچنین PA6 چکش خواری بوده و از سختی ( Toughness ) و استحکام ( Strength ) مناسبی برخوردار بوده و بصورت خام دارای کیفیت سطح مناسب و قابلیت پرداخت پذیری داشته که بسیار در صنعت حائز اهمیت است . همچنین این متریال مقاومت شیمیای مناسبی در برابر هیدروکربن و صنایع مرتبط داشته که بر خصوصیات مثبت این متریال می افزاید.

این متریال در رنگ های سفید و مشگی تولید شده و مقاومت به سایش ( Abrasion ) داشته که جهت ماشین سازی و صنایع دینامیک از جمله خودروسازی می تواند مورد استفاده قرار کیرد . همچنین پلی آمید 6 (Polyamide 6) یا PA6 قابلیت تبدیل به الیاف را داشته و میتوان آنرا در پارچه های صنعتی و پوشاک ورزشی مورد استفاده قرار داد. همچنین قابل ذکر است که این متریال قابلیت تقویت بوسیله الیاف کربن و الیاف شیشه را داشته که خصوصیات مکانیکی ای ن ماده را تا حد زیادی افزایش داده و باعث مقاومت حرارتی تا حدود 250 درجه سانتی گراد را دارد.

از معایب پلی آمید 6 (Polyamide 6) یا PA6 یا Naylon می توان جذب بالای آب را نام برد که باعث کاهش خاصیت های مکانیکی این متریال میشود و از استحکام و پلاستیسیته که منجر به افزایش طول و مقومت کششی می شود را در آن می کاهد ولی میتواند چکش خواری ، سختی و سفتی و جذب تنش را بالا ببرد .

 از معایب دیگر پلی آمید 6 مقاومت ظعیف به اسید های قوی و پایه می باشد که موجب خوردگی بالای این متریال در محیط های اسیدی می باشد.

مزایا

مثبت استحکام ، سختی ، تطبیق پذیری ، ترموپلاستیک ، قالب گیری سریع و راحت ، کیفیت سطح مناسب ، پرداخت پذیری ، مقاومت به سایش ، مقاومت به شعله ، مقاومت شیمیایی به هیدروکربن ها

معایب

منفی جذب بالا و سریع آب و مقاومت پایین در برابر اسید های قوی

مشخصات فنی

محصولات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()