0

پلی آمید با الیاف شیشه و الیاف کربنPA66 GF30 BLACK

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 16 آبان 1397 در ساعت 14 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پلیمر پپلی آمید 66 تقویت شده با الیاف شیشه و الیاف کربن PA66 GF30 BLACK

امروزه پلیمرها از جمله پلی آمید ها در بسیاری از صنایع و محصولات مهندسی و صنعتی جای قطعات و مجموعه های ساخته شده از مواد پایه فلزی را گرفته کما اینکه در برخی از وجوه خواص بهتری را نسبت به فلز از خود نشان می دهند. این در حالیست که با افزودن مواد دیگر مانند الیاف کربن ( فیبر کربن ) و الیاف شیشه فیبر شیشه ) و تبدیل پلیمر به کامپوزیت خواص مورد نظر را تا حد زیادی افزایش داد و خواص دیگری را به آنها می افزاید که مهمترین آنها مقاومت به شعله و حرارت را میتوان نام برد. 

خواص اولیه عبارتند از صافی سطح مناسب ، قابلیت پرداخت کاری ، مقاومت به سایش ، مقاوم به شک حرارتی ، ترموپلاستیک ، استحکام و سختی مناسب ، عایق الکتریکی ، قابلیت تقویت ، ارزان بودن که البته لازم به ذکر است که پلیمر ها علی الخصوص پلی آمید PA66 دارای معایبی نیز می باشند که با افزودن فیبر کربن و الیاف شیشه این معایب بهبود پیدا می کند.

بطور خلاصه میتوان گفت که کامپوزیت های ترموپلاستیکی علی الخصوص PA66 GF30 BLACK که با الیاف شیشه تقویت شده است میتواند ظعف پلیمر یا پلی آمید 66 ( pa66 ) خام را که شامل جذب آب و رطوبت ، عدم مقاومت به پیچش ، عدم مقاومت به اسید های قوی را حدودی پوشش داده و خواص مثبت و موثری به خواص مکانیکی پلیمر های ترموپلاستیکی علی الخصوص PA66 بیفزاید که تبدیل به PA66 GF30 BLACK می شود که حاوی 30 درصد الیاف شیشه می باشد .

این خواص ثانویه شامل مقاومت به شعله ، حرارت و شک حرارتی ، عایق یا مقاومت به عبور الکتریسیته و مقاومت به پیچش می باشد و همچنین موجب کاهش جذب آب و مایعات و افزایش چکش خواری و مقاومت به ضربه می شود.

 

 

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()